Eesti  English  Polish  Russian
off

Terves kehas terve vaim! [W zdrowym ciele zdrowy duch!]

Poola instrumentalist Stanisław Łopuszyński sõidab 17.-21. juulini Białystok-Tallinn Tour 2023 raames läbi Eesti klavessiiniga… jalgrattal, et anda 3 kontserti (koos sõrmede soojendusvõimlemise õpetunniga) Kablis, Pärnus ja Tallinnas.

18. juulil tuleb ta Pärnusse Rooma-Katoliku Kiriku apostel Johannese kabelisse (Karusselli 27). Kõik on oodatud kellaks 18:00 kuulama esmakordselt selles huvitavas kabelis klavessiinikontserdit

Białystok-Tallinn Tour 2023 lõppkontserdi annab Stanisław Łopuszyński orelil ja klavessiinil Tallinnas Pühade Apostlite Peetruse ja Pauluse katedraalis (Vene tänav 18) 21. juulil kell 19.30.

Kontsertide kava:

Louis Couperin – Süit a-moll
François Couperin – 25ème Ordre
Johann Sebastian Bach: Prelüüd ja fuuga a-moll BWV 894
Domenico Scarlatti – Sonaat f-moll K69, Sonaat d-moll K517
Carl Philipp Emanuel Bach: Fantaasia C-duur
Wilhelm Friedemann Bach – Fantaasia a-moll F. 23
Johann Sebastian Bach – Partita c-moll BWV 826
Ignacy Jan Paderewski – Sarabanda filmist “Humoresques de concert a l’antique op.14”, Stanisław Łopuszyński seade klavessiinile

Enne kontserdit publikut kaasatakse sõrmede soojendusvõimlemisele. Interpreet jagab ka nippe, kuidas hoida keha, et mitte koormata liigselt selga ja kaela istudes kontserdiajal ebamugavas toolis või pingis J

Sissepääs Tallinna, Pärnu ja Kabli kontsertidele on tasuta!

Kontserdipaigas on võimalik teha annetus kontserdi korraldamise kuulude katmiseks või pakkudes esinejale-jalgratta rändurile toitu, katust või järgmisel sõiduetapil seltsi ventades omal rattal.

Kõik on teretulnud!

Tulenevalt asjaolust, et 18. ja 21. juuli kontserdid toimuvad pühakodades, palutakse vaid külalistel kohandada oma riietust vastavalt heale tavale.

Julgustame kõiki osalema ebatavlistel kontsertidel, jälgima tuuri kajastust instagramis ning artiste – järgima huvitavat mustrit, kuidas ühendada professionaalne kirg spordiharrastusega.

Stanisław Łopuszyński klavessinist ja pianist, prof. Lilianna Stawarzi (Varssavi Fryderyk Chopini Muusikaülikool) klavessiiniklassi vilistlane, arvukate konkursside laureaat, ühiskonnaaktivist. Koos oma õe Juliaga loob ta harfi-klavessiini duo “Harp & Chords” ning tänu oma laiadele huvidele liigub ta vabalt paljudes muusikastiilides.

Kunstnik on spetsialiseerunud ka improvisatsioonile (klaver, klavessiin), laulude arranžeerimisele ja näitlemisele. 2021. aasta juunis ja juulis korraldas ja viis ta ellu projekti Zamość-Odessa Tour 2021, mille käigus mängis ta 11 heategevuslikku kontserti ja kontserti Poolas, Ukrainas ja Moldovas ning sõitis jalgrattaga marsruudil Zamośćist Odessasse.

Pandeemia ja Venemaa agressioon Ukrainas nurjasid jalgratta- ja klavessiiniekspeditsiooni Białystok-Tallinn 2022 plaani, mis sel aastal lõpuks teoks saab. See koosneb 14 kontserdist klaveril, klavessiinil ja orelil Poolas, Leedus, Lätis ja Eestis. Instrumentalist sõidab 23 päeva jooksul jalgrattaga üle 1300 km muusikalise teekonna jooksul, mis algas 29. juunil Białystokis.

Białystok-Tallinn Tour 2023 projekti toetavad Poola Instituut Vilniuses, Poola Vabariigi Suursaatkond Riias, Poola Vabariigi Suursaatkond Tallinnas, Jan Olszewski nim. Fond „Abi Poolakatele Idas”, POLONIKA Instituut, aga ka paljud teised Poola, Leedu, Läti ja Eesti sihtasutused ja asutused, s.h. SA. Kabli Ait, Rooma-Katoliku Kiriku püha Apostel Johannese kogudus Pärnus ning Rooma-Katoliku Kiriku Pühade apostlite Peeter ja Pauli kogudus Tallinnas.

Stanisław Łopuszyński klavessiiniga ja jalgrattal Eesti teekonal Iklast Tallinnasse on Poola Vabariigi suursaadiku Grzegorz Kozłowski aupatroonaat ja see toimub Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi poolt väljakuulutatud „Eesti Liikumisaasta 2023” raames ning on kantud selle kalendrisse, mis hoomab kultuuri ja spordi alaseid sündmusi.

Ainaži-Ikla piiriületus on planeeritud 17. juuliks. Samal õhtul mängib ta Kabli Aidas “Päikeseloojangu Festivali ” raames klavessiini ja klaverit. Võõrustajaks on festivali kunstiline juht, pianist Kadri Leivategija..

Lisateave:

Kontsert 17.07.2023 https://www.kablifestival.ee/event-details/stanislaw-lopuszynski-klavessiin-poola

Kontsert 18.07.2023  www.parnu.katoliku.ee

Kontsert 21.07.2023 www.katoliku.ee

Fotoreportaaž Białystok-Tallinn Tour käigust https://www.instagram.com/stanleylopuszynski/

Interpreedi ja ratturi kontakt: stanlopuszynski@gmail.com

 

Białystok-Tallinn Tour 2023 partner: Poola Vabariigi Suursaatkond, slawomira.borowskapeterson@msz.gov.pl tel.  +372 5532036

 

 

 

Autorist